Меню Закрити

Як вчитися

Як вчитися?

Після зарахування та отримання доступу до дистанційної платформі учень включається в усі курси відповідно до свого року навчання.

Це може відбуватися як у вигляді зарахування адміністратором, так і у вигляді самозапису – в залежності від обраних учителем налаштувань.

На початку навчання при виборі індивідуального формату навчання може знадобитися виконання тестових стартових завдань, щоб визначити рівень підготовки і скласти план навчання.

Курс включає теоретичні матеріали та практичні елементи – тести, завдання, інтерактивні ігри та тренажери, лекції тощо Частина практичних завдань перевіряється автоматично, частина вимагає перевірки з боку вчителя.

Залежно від формату навчання та індивідуального плану учень Виконує завдання і вивчає теоретичний матеріал, відзначаючи прогрес навчання. За виконання всіх обов’язкових умов курс вважається пройденим і за нього виставляється підсумкова оцінка – вона ж річна оцінка з предмета, і учень переводиться на наступний курс.

Кількість курсів відповідає кількості предметів в році навчання в рамках навчальної програми України (якщо Ви не оберете індивідуальний формат).

Ресурси курсу – це теоретичні матеріали

Вони можуть бути представлені у вигляді текстових сторінок, книг, фото- і відеоматеріалів, презентацій, файлів в різних форматах і т.п.

Як правило, ресурс відзначається як виконаний після його прочитання. Головна відмінність ресурсів курсу – за них не ставиться оцінка, вони не вимагають виконання практичного завдання.

В курсі ресурси представлені у вигляді тексту, web-сторінок з текстами і графічним (картинки, фото, схеми, діаграми та ін.) Матеріалом, а також файлами в pdf-форматі, які відкриваються безпосередньо в браузері, а також посиланнями на інші інформаційні джерела або сайти.

Сюди ж відносяться і відеоматеріали, які не є частиною завдань. Крім того, ресурси можуть бути в вигляді файлів і папок, які перед переглядом потрібно завантажити далі відкривати за допомогою відповідних програм (текстові документи, презентації, папки тощо).

Як правило такі ресурси представлені в форматах MS Office, і не вимагають установки додаткових спеціальних програм для їх відкриття.

Елементи курсу – це практичні матеріали,

які в обов’язковому порядку оцінюються системою або вчителем. Виконати елемент курсу як правило означає набрати певну кількість балів у результаті.

До елементів курсу, які можуть бути представлені на нашій платформі відносяться тести, завдання, семінари, лекції, інтерактивні завдання, ігрові тренажери тощо. Всі елементи курсу внесені в журнал і оцінки за них враховуються в підсумковій річній або семестрової атестації.

В курсі представлені як елементи, обов’язкові до виконання, з однією або декількома спробами виконання, так і елементи – тренажери, оцінка за які не враховується в підсумковій атестації, а кількість спроб їх виконання, як правило, не обмежується.

Приклад ресурсів і елементів курсу

Формат занять


Кожен курс, на який підписаний учень, представляє собою набір матеріалів у вигляді ресурсів і елементів, упорядкованих по тижнях або по темам. Як правило, в рамках певного періоду (тиждень – дві) учневі дається доступ до елементів курсу, які необхідно виконати за встановлений час (до певної дати). Після цієї дати доступ до елементу може бути закритий.

Ресурси курсу, як правило, доступні протягом усього курсу, поки учень на нього зарахований. В кінці періоду навчання виставляється підсумкова оцінка і учень відраховується з курсу. Цей процес стосується очного і дистанційного форматів. Для індивідуального дистанційного формату порядок виконання і здачі елементів курсу може бути змінений.

Відповідно до розкладу проводяться вебінари або он-лайн лекції. Учні можуть задавати питання вчителю і отримувати відповіді в реальному часі. Повідомлення про початок та закінчення лекцій учень отримує заздалегідь, розклад лекцій можна подивитися в блоці курсу “КАЛЕНДАР”.

Якщо учень з якоїсь причини не зміг перебувати на лекції, він може пізніше переглянути відеозапис, і якщо виникли питання зв’язатися з учителем і задати їх в особистому повідомленні.

Всі завдання, які вимагають персональної перевірки вчителем, внесені в систему, і доступні для перегляду учнем та батьками протягом всього курсу. Оцінювання і коментар вчителя по виконаному завданням також доступний учневі.

Оцінки і прогрес навчання, а також компетенції, які учень отримує в процесі виконання матеріалів курсу (відповідно до нової навчальної програми МОН), можна відстежити в журналі оцінок.

Всі організаційні питання, що стосуються роботи учня на курсі, можна з’ясувати безпосередньо у вчителя або у куратора учня, в форматі особистих повідомлень, які зберігаються протягом усього курсу. Крім того, в якості ресурсів на курсі може бути присутнім форум (де можна обговорити питання по курсу), і чат-сесії, доступні для всіх учнів, записаних на курс.

Весь процес навчання ведеться на платформі школи і не вимагає установки додаткових програм або хмарних додатків. У деяких випадках учителем може бути рекомендовано придбання друкованих матеріалів (робочих зошитів, альбомів), для комфортного виконання деяких завдань курсу (особливо це стосується молодших учнів, яким цікаво виконувати механічні завдання в зошиті або журналі з кольоровими картинками).

При цьому всі рекомендовані матеріали можна скачати і роздрукувати з завдань курсу.

До початку навчання в учнів і батьків є можливість пройти підготовчий курс, в якому Вас навчать використовувати всі можливості системи для максимально комфортного і ефективного процесу навчання.

Підсумковий контроль

здійснюється за результатами виконання всіх оцінюваних елементів курсу, відповідно до правил, що встановлюються учителем спочатку навчання на курсі.

У деяких випадках може знадобитися персональна присутність учня в школі на підсумковому оцінюванні, або його особиста присутність перед веб – камерою в процесі виконання підсумкової контрольної роботи або тестування, якщо немає можливості особисто приїхати в школу і такий формат допустимо вимогами МОН (для проходження ДПА в 9 класі, а також ЗНО в 11 класі на даний момент потрібна особиста присутність учня. Можливо, до кінця навчального року правила зміняться).

З чого почати?

Для того, щоб зрозуміти, як все працює, можна записатися на ПРОБНИЙ КУРС