Як організувати навчальний процес на віддаленні максимально ефективно?
Не викликає сумнівів факт, що режим для дитини повинен залишатися на першому місці. Звичка – друга натура. Якщо не буде системності процесу навчання – про якість доведеться тільки мріяти. Звичка – друга натура. Якщо не буде системності процесу навчання – про якість доведеться тільки мріяти.
Тому перш за все слід мати чітку організація робочого часу учня.Як показує наш досвід – без особистого спілкування між учнем і педагогом домогтися дотримання навчального розпорядку дуже складно – особливо, якщо дитина не звик займатися самостійно. Навіть погрози і вмовляння батьків працюють слабо.
Як не банально, рекомендується кожен навчальний день починати з особистого контакту учня з учителем, в будь-якому форматі – це може бути вебінар, чат, листування в месенджері – тільки в обов’язковому порядку з елементом зворотного зв’язку.
У будь-якому випадку, якщо є момент контакту з педагогом, ймовірність запуску процесу навчання набагато вище, ніж якщо дитині доведеться самостійно починати навчальний день.
Однак варто зауважити, щорізноманітність комунікаційних засобів в цьому випадку може зіграти злий жарт. Дитина, особливо молодшого і середнього шкільного віку, швидко перемикається і відволікається, як тільки контакт з учителем розірваний. Імовірність, що він переключиться на більш цікаві ресурси і гри дуже висока.
Утримати увагу дитини після стартової комунікації, закріпити настрій на навчання легше, якщо забезпечити контроль присутності дитини в процесі виконання поставлених навчальних завдань.
Як цього добитися? Як показує практика – потрібно забезпечити єдиність ресурсу навчання. В ідеалі, доступ до інших ресурсів – як інформаційних, так і комунікаційних – потрібно обмежити на час підготовки. Звичайно за умови, що сам навчальний ресурс містить всі необхідні для цього інструменти і матеріали.
Організувати це тільки з боку батьків досить проблематично – необхідна наявність спеціальних знань і педагогів, які використовують тільки конкретні засоби комунікації, однакові для всіх предметів.
А ось з боку школи забезпечити це цілком реально – достатньо весь навчальний процес уніфікувати на єдиному ресурсі. Коли дитині вистачає вийти на навчальний сайт, на якому працює єдиний розклад занять, вебінари, завдання до виконання, обмежені конкретними періодами і термінами, якісні інформаційні ресурси, аудіовізуальні матеріали для підготовки, і все це зав’язано в один навчальний процес.
У цьому випадку ні дитині, ні батькам не доводиться переключатися між різними засобами комунікації, і в той же час вона не втрачає інтересу до процесу, як якби він вивчав матеріал виключно за підручником.